Co warto wiedzieć o brodzikach akrylowych?

Brodzik jest niezbędnym elementem praktycznie każdej kabiny prysznicowej. I jest tak samo ważny, jak i ona. Rodzajów brodzików na rynku jest wiele. Poszczególne modele różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Do najpopularniejszych dziś zalicza się te akrylowe i to właśnie dziś na nich chcemy się skupić. Brodziki akrylowe znajdują się w ofercie praktycznie wszystkich producentów – podpowiemy, które wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie i dlaczego są tak chętnie wybierane.

Opinie o brodzikach akrylowych

Okazuje się, że opinie na temat brodzików akrylowych mogą być bardzo różne. Są różne rodzaje akrylu. To znaczy nie każdy brodzik, który dostępny jest na rynku wykonany jest tylko i wyłącznie z akrylu, często jest po prostu tylko nim pokryty. Wtedy opinie na temat brodzików akrylowych nie są najlepsze. Takie modele mogą po krótkim czasie pękać czy żółknąć.

Tego typu produkty nie pochodzą jednak od dobrych i sprawdzonych producentów, a spotkać je można w marketach, gdzie cena ich jest nawet i połowę niższa od tych markowych. Natomiast opinie o brodzikach akrylowych takich producentów jak: Sanplast, Roca, Deante, Schedpol czy New Trendy są zupełnie inne. Użytkownicy ich podkreślają, że korzystanie z nich jest prawdziwą przyjemnością, a produkty te nawet po wielu latach użytkowania wyglądają jak nowe.

brodzik akrylowy

Zalety brodzików akrylowych

Brodziki akrylowe posiadają wiele zalet. Przede wszystkim powierzchnia ich jest gładka, nie posiada porów. To właśnie dzięki temu zanieczyszczenia tak łatwo na niej nie osadzają się, a w razie takiej ewentualności można je szybko usunąć. Kolejną zaletą brodzików akrylowych jest to, że posiadają one właściwości antybakteryjne, są tym samym bezpieczne w użytkowaniu. Akryl jest materiałem lekkim, tym samym łatwo jest go transportować czy montować.

Jedną z większych zalet brodzików akrylowych jest sam komfort użytkowania czyli tzw. komfort termiczny. Stając na powierzchni akrylu bosą stopą, nie ma odczucia chłodu, co jest niezwykle ważne i co także często podkreślają użytkownicy tych brodzików. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale brodziki akrylowe można naprawić. W przypadku, gdy na akrylowej powierzchni pojawi się rysa, zadrapanie a nawet pękniecie, mozna je samodzielnie naprawić, a brodzik będzie wyglądał jak nowy. Naprawy dokonuje się przy pomocy specjalnych zestawów, w składzie których znajdują się papiery ścierające, pasty polerskie, a także i płynny akryl.

Brodzik konglomeratowy czy akrylowy – który lepszy?

Z pewnością jest wielu zwolenników zarówno brodzików akrylowych, jak i tych z konglomeratu. Nie ma także jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z całą pewnością jednak biorąc pod uwagę te dwa rodzaje brodzików, można stwierdzić, że te akrylowe są po prostu sporo tańsze i inne pod względem estetycznym. Wybór brodzika uzależniony jest od indywidualnych preferencji, stylu, w jakim łazienka jest urządzona, a także i zasobności portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − pięć =