Jak wymienić głowicę ceramiczną w baterii?

Wraz z upływem czasu każda bateria – bez względu, czy łazienkowa, czy kuchenna, może ulec uszkodzeniu. Zazwyczaj pojawia się wyciek wody, trudności w poruszaniu dźwignią lub zbyt słaba intensywność strumienia. W tym przypadku konieczna będziewymiana głowicy w baterii. Z naszą pomocą samodzielnie uporasz się z usterką i unikniesz konieczności zakupu nowego kranu.

 

Wymiana głowicy prysznicowej – krok po kroku

Głowica do baterii (sklep https://www.lazienkiabc.pl/Glowice-wklady-c591) powinna być wykonana z odpornych na uszkodzenia materiałów. Modele z ceramiki posiadają gładką powierzchnię, dzięki czemu osadzanie kamienia i innych zabrudzeń jest znacznie utrudnione. Wysokiej jakości głowica ceramiczna zapewni wieloletni komfort użytkowania. Pozwoli uniknąć problemów związanych z przeciekaniem czy nieprawidłową temperaturą i intensywnością strumienia.

Zastanawiasz się, jak rozebrać baterię umywalkową lub prysznicową? Postępuj zgodnie z naszą instrukcją, dzięki której usunięcie usterki przebiegnie szybko i sprawnie.

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, zakręć zawór ciepłej i zimnej wody. Warto również pamiętać o zamknięciu odpływu – dzięki temu unikniesz utraty niewielkich części. Do kolejnego kroku przydatny będzie śrubokręt, który posłuży do podważenia zaślepki i odkręcenia osłony głowicy. Następnie odkręć wykonany z mosiądzu pierścień, usuń niesprawną głowicę i w jej miejscu umieść nowy element. Całość prac zajmie maksymalnie kilkanaście minut, dlatego nawet dla osób bez doświadczenia wymiana głowicy w baterii nie będzie stanowić problemu.

mosiężna głowica ceramiczna

Czy samodzielna wymiana głowicy jest trudna?

Nie da się ukryć, że głowica ceramiczna do baterii jest jej najistotniejszym elementem. Warto systematycznie monitorować stan kranu i już w przypadku niewielkich przecieków lub problemów z dźwignią sterującą dokonać koniecznej wymiany wspomnianego elementu na nowy. Bez względu, czy potrzebna będzie głowica do baterii jednouchwytowej, czy dwuuchwytowej, warto sięgać po części zamienne tego samego producenta. Dzięki temu unikniesz problemów wynikających z niedopasowania głowicy do baterii.

Wydawać by się mogło, że samodzielna wymiana głowicy w kranie jest zbyt trudna. Nic bardziej mylnego. Z pomocą odpowiednich kluczy naprawa niesprawnej baterii nie powinna być kłopotliwa.

Przed rozpoczęciem działań należy zakręcić głowy zawór wody. Wymiana głowicy w kranie możliwa będzie z użyciem płaskiego śrubokręta i klucza nastawnego (tzw. szwedzkiego). Najlepszym wyborem będzie głowica ceramiczna, która w przeciwieństwie do głowicy uszczelkowej jest zdecydowanie bardziej wytrzymała. Głowica ceramiczna do baterii wyróżnia się zdecydowanie dłuższą żywotnością niż jej tańszy, wspomniany wyżej odpowiednik.

Ile zapłacisz za wymianę ceramicznej głowicy przez fachowca?

Niesprawna głowica niesie za sobą wiele problemów – począwszy od nieprawidłowej intensywności i temperatury wody, kończąc na kłopotliwej nieszczelności. Głowica ceramiczna naprawa to często wyszukiwane w Internecie hasło, jednak najlepszym i skutecznym rozwiązaniem będzie wymiana głowicy w kranie na nową. Dzięki temu unikniesz większych wydatków, na które byłbyś narażony w przypadku konieczności zakupu innej baterii. Naprawa tego rodzaju elementów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów i nie jest praktykowana ze względu na niewielki koszt nowej głowicy ceramicznej.

Wymiana głowicy w baterii przez fachowca kosztuje ok. 70 zł brutto. Na wysokość ceny wpływa wiele czynników, chociażby rodzaj baterii, czy lokalizacja mieszkania. Na skorzystanie z pomocy hydraulika warto zdecydować się w przypadku baterii starszego typu, ponieważ nierzadko w takich przypadkach samodzielna wymiana głowicy w kranie może okazać się niemożliwa.

Warto pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu każdej posiadanej w domu baterii. Wykonana w odpowiednim czasie wymiana głowicy w baterii pozwoli na szybkie zażegnanie problemu i pozwoli na jej dalsze, komfortowe użytkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 10 =